Novinky: Narodil sa nám druhý syn, takže už nemám čas vôbec :)
Sitepoint logo


Kto stojí za SITEPOINT.SK?

Volám sa Tomáš Antal, žijem v Hlohovci, pracujem aktuálne 10 rokov v HPE v Bratislave, posledných 7 rokov na pozícii Deep technical support pre Enterprise Services. Náplňou mojej práce je správa korporátnych zákazníkov, momentálne to je jedna globálna spoločnosť z oblasti letectva. Obhospodarujem cca 20 ESX servrov a na nich bežiacich 90 virtuálnych servorv + ďalších asi 10 fyzických infraštruktúrnych servrov. Náplňou práce je (de)inštalácia, konfigurácia, správa, udržovanie, reportovanie/skriptovanie, SLM, koordinovanie úloh medzi 3rd party stranami... Do firmy som nastúpil pôvodne ako outsource-ovaný zamestnanec Soitron-u, na pozíciu 2nd line engineer.

Predtým som pracoval v Hlohovci v spoločnosti Metrum, ako "dievča pre všetko", čo zahŕňalo aj lokálnu podporu pre dve medzinárodné spoločnosti v Hlohovci, ale aj opravy PC alebo budovanie bezdrôtovej siete v Hlohovci a okolí.
Do Metrum-u som prišiel zo SONY Trnava (teraz Foxconn Nitra), ako technik pre špeciálne zariadenia na výrobných linkách, kde som vlastne prvý krát zužitkoval slaboprúdové znalosti zo školy :)

No a medzi školou a SONY to boli nejaké kratšie zamestnania čo z profesného hľadiska príliš neznamenali. Absolvoval som síce "len" strednú školu (SPŠE Pieštany, odbor Počítačové systémy), ale zato aspoň s vyznamenaním. Na vysokú (FEI STU BA) ma prijali, ale nenastúpil som, lebo som sa rozhodol venovať kariére/práci.

V súkromí sa venujem hlavne rodine, domu, záhrade, ale po nociach je to zmes programovania webstránok či webaplikácií, jednočipových procesorov a mikroelektronika okolo toho (viď blog). V súčastnosti vládnem týmto jazykom/technológiám: HTML/CSS/XML, MySQL, PHP, JS, asm8051, C++, PowerShell/ESXcli, niečo z Delphi, niečo z VB. Nestratím sa ani v produktoch Adobe a Corel pre grafiku, rôznych CMS a frameworkoch... Rád by som sa pustil aj do Javy (Android), ale až tak veľa času zatiaľ nemám.

Ak čas dovolí, tak je to aj venčenie psa, otužovanie, behanie, turistika, bicyklovanie, dobrovoľníctvo... Deň by mohol mať kľudne aj 2^5 hodín :)

Ak máte otázky, kľudne sa ozvite!